NÁŠ ŽIVOT S DISPLEJI

To je ale překvapení… Upřený pohled na displeje a monitory během dne je prakticky nevyhnutelný. Ale všechen ten čas může způsobit únavu vašeho zraku. A to i vám, kteří brýle nenosíte.

Iphone
Iphone

MILIONY PIXELŮ ÚTOČÍ

Až donedávna naše oči nebyly po celý den atakovány miliony a miliony zářících pixelů jako dnes. Doba se ale změnila a náš zrak je mnohem více namáhán v zaměstnání i ve volném čase. Naštěstí věda přispěchala na pomoc a jsou tady brýlové čočky Eyezen!

JAKÁ IRONIE, ČÍST TOHLE NA DISPLEJI

Malé písmo a rozpixelované obrázky namáhají naše oči tím, že je nutí neustále zaostřovat. Je to velmi nepohodlné, tím spíš, když vás obsah často odvádí od toho, co chcete skutečně dělat. Zkuste si někdy spočítat ty zhlédnuté gify s kočičkami!

Iphone

DOBRÁ ZPRÁVA

Dobrou zprávou je, že není nutné panikařit. Nemusíte vypínat všechna zařízení, měnit své návyky, koníčky, nebo dokonce profesi. Brýlové čočky Eyezen pomohou vaše oči chránit před těmito nepříznivými vnějšími vlivy, které s sebou digitální věk přináší.

TEMNÉ STRÁNKY ZÁŘÍCÍHO SVĚTA

Modré světlo je součástí viditelného světelného spektra. Jeho zdrojem je slunce, ale také člověkem stvořené zobrazovací plochy, jako jsou digitální obrazovky, displeje nebo zářivky. Tato nejintenzivnější forma světla viditelná lidským okem pak proniká hluboko do oka.

Iphone

PROSPÍVÁ …

Modrotyrkysové světlo může být v určitém množství prospěšné. Například zvyšuje ostražitost a pomáhá řídit biologické hodiny našeho těla.

… ALE TAKÉ ŠKODÍ

Modrofialové světlo, jinak známé také jako škodlivé modré světlo, může přispívat k rozvoji různých vrozených dispozic a předpokládá se také, že zvyšuje riziko VPMD (věkem podmíněné makulární degenerace).

Iphone